Pociągiem z Krakowa do Wilna. W grudniu rusza nowe połączenie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 11 grudnia w rozkładzie PKP Intercity pojawi się nowe połączenie kolejowe Kraków – Wilno – Kraków. Podróż między Polską a Litwą będzie możliwa z jedną przesiadką za 30 euro.

Pociąg „Hańcza”, dotychczas kursujący na trasie Kraków – Suwałki – Kraków, będzie kursował w wydłużonej relacji do stacji Mockava znajdującej się na terenie Litwy. Dzięki współpracy PKP Intercity z kolejami litewskimi LTG Link, uzgodnione zostało obustronne skomunikowanie na stacji Mockava, pomiędzy pociągiem IC „Hańcza”, a pociągiem LTG Link relacji Wilno – Mockava – Wilno.

– Od 11 grudnia największe miasta Litwy i Polski połączą codziennie kursujące pociągi. Wspólnie z naszym partnerem, spółką PKP Intercity zrealizowaliśmy międzynarodowe połączenie kolejowe, które zapewni zarówno ekologiczny środek podróżowania, jak i więź kulturową. Osoby podróżujące służbowo, młodzież, która chce poznać sąsiedni kraj lub pobawić się w Kownie, czy też goście, zamierzający świętować 700-lecie Wilna – już wkrótce każdy będzie mógł pociągiem dotrzeć do najważniejszych miast Litwy - mówi Linas Baužys, dyrektor generalny LTG Link.

Z Krakowa do Wilna za 30 euro

Podróżowanie pomiędzy polskimi a litewskimi miastami będzie możliwe z jedną przesiadką. Składy będą podstawiane na ten sam peron, co ułatwi pasażerom przejście między pociągami. Podróż ma odbywać się na jednym bilecie.

– Nasza oferta na Litwę to także atrakcyjne ceny biletów. Bilet z Krakowa do Wilna kosztuje 30 euro, a do Kowna – 25. Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna – 20 – wyjaśnia Marek Chraniuk, prezes zarządu PKP Intercity.

Sprzedaż biletów ruszyła 25 listopada. Można je zakupić w kasach oraz przez internetowy system sprzedaży PKP Intercity oraz kolei litewskich.