Powraca kontrola maseczek w komunikacji miejskiej

Kontrola maseczek w autobusach i tramwajach powraca fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oraz Komenda Miejska Policji będą kontrolować, czy pasażerowie autobusów i tramwajów stosują się do obowiązku zasłaniania twarzy.
Inspektorzy MPK i policjanci wznowią kontrole już jutro, we wtorek 13 października, które to potrwają do poniedziałku, 19 października.

Kraków jest w strefie żółtej, co oznacza, że noszenie maseczki jest obowiązkowe nie tylko w pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na ulicach miasta. – Niestety część osób podróżując tramwajami i autobusami, nie stosuje się do tego obowiązku i naraża współpasażerów na ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Dlatego na wniosek mieszkańców, którzy martwią się o swoje bezpieczeństwo, znów pojawią się patrole policji i inspektorów ruchu – komunikuje Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.

Jak podkreśla rzecznik spółki, każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, a kierowcy samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku. W pojazdach cały czas są także wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów.

– Inspektorzy ruchu wspólnie z policjantami prowadzili już kontrole, podczas których w tramwajach i autobusach ponad 600 osób zostało upomnianych za brak prawidłowo założonej maseczki – dodaje rzecznik miejskiej jednostki.

comments powered by Disqus