Przetarg na dokumentację dla premetra rozstrzygnięty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na przygotowanie potrzebnych dokumentów i uzyskanie decyzji środowiskowej dla pierwszego etapu krakowskiego premetra.

Przetarg dotyczył dokumentacji dla centralnego odcinka, pomiędzy ul. Piastowską a rondem gen. Maczka. Według wariantu preferowanego, na al. Andersa tramwaj kursowałby w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Później wjedzie na estakadę, którą pokona skrzyżowanie al. Bora-Komorowskiego z ul. Stella-Sawickiego i Wiślicką, a następnie po północnej stronie al. Bora-Komorowskiego doprowadzi do ul. Dobrego Pasterza. Od tego momentu, przez ok. 700 metrów, trasa będzie się pokrywać z przygotowywaną obecnie linią tramwajową do Mistrzejowic.

Później tramwaj zjedzie do tunelu i przejedzie pod ulicami Młyńską, Pilotów, Olszyny, Brodowicza, Lubicz, Basztową, Rajską, Czystą i Reymonta. Tam znów przewidziane jest połączenie z nową linią tramwajową, tym razem wzdłuż ul. Piastowskiej.

Projektant będzie też musiał wziąć pod uwagę warianty alternatywne, bez estakady w rejonie ul. Dobrego Pasterza lub ze stacją w rejonie Teatru Bagatela i przebiegiem pod ulicą Krupniczą.

Już wiadomo

W listopadzie informowaliśmy o otwarciu ofert. Wpłynęła tylko jedna, od firmy Ekovert Łukasz Szkudlarek z Wrocławia. Opiewała na milion złotych i mieściła się w zakładanym budżecie – ZIM miał na ten cel zarezerwowane o niecałe 40 tysięcy złotych więcej.

Przez ostatnie tygodnie trwały jeszcze formalności związane ze sprawdzeniem i uzupełnieniem oferty. Teraz decyzja jest już podjęta. – Mamy wybranego wykonawcę, w przyszłym tygodniu chcemy podpisać umowę i wykonawca będzie mógł przystąpić do prac – mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM.