Reaktywacja połączenia z Kraków Airport. Coraz więcej lotów z Balic

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 14 lutego 2022 roku SAS wznowił połączenie z krakowskiego lotniska do Kopenhagi. Do stolicy Danii możemy polecieć dwa razy w tygodniu w piątek i poniedziałek.

 – Cieszy nas wznowienie połączenia Kraków–Kopenhaga, to znak, że przewoźnicy powracają do Kraków Airport z bogatą ofertą siatki połączeń – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Dodał, że Kopenhaga to wspaniała miasto na kilkudniową podróż. – To także port lotniczy z ciekawą bazą przesiadkową, dzięki któremu można polecieć do wielu krajów na całym świecie. Połączenie ze stolicą Danii ma ogromne znaczenie dla ruchu biznesowego Krakowa i Małopolski – stwierdził Włoszek.

Wcześniej o reaktywacji połączenia z Balic do Paryża poinformowała linia lotnicza Air France. Samoloty tego przewoźnika od 28 marca będą latać cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

– To ważne połączenie, które pozwoli na wzmocnienie  ruchu turystycznego ,ale także biznesowego między naszymi krajami. Obecność Air France w Kraków Airport stanowi najlepszy dowód na odradzanie się rynku lotniczego w Polsce – mówił wówczas prezes krakowskiego lotniska.