Reżim sanitarny na stokach. Policjanci zapowiadają kontrole

fot. Małopolska Policja

W ten weekend funkcjonariusze zapowiadają kolejne kontrole na krynickich stokach narciarskich.

– W efekcie kumulacji narciarzy, sądeccy policjanci zwiększyli kontrole w tych rejonach oraz zmobilizowali właścicieli zorganizowanych terenów narciarskich do poprawy bezpieczeństwa. W ten weekend na krynickim stoku pojawią się także policyjni narciarze – informuje Anna Zięcik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci od kilku dni prowadzą działania w rejonie stoków narciarskich, a od poniedziałku, 30 listopada pojawiają się tam częściej. Zwiększoną liczbę patroli przewidziano również na najbliższy weekend.

– Funkcjonariusze będą kontrolować stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli oraz osoby korzystające z zorganizowanych terenów narciarskich – mówi przedstawicielka małopolskiej policji.

Oprócz tego, zadaniem policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa narciarzom, m.in. poprzez zapobieganie bójkom, pobiciom, narażeniu na utratę życia lub zdrowia czy uszkodzeniu ciała. Policjanci będą również zapobiegać kradzieżom, zwłaszcza sprzętu narciarskiego.

– Funkcjonariusze skontaktowali się także z właścicielami stacji narciarskich, którzy są zobowiązani do wprowadzenia rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracownikom oraz osobom z nich korzystających. Jak deklarują operatorzy wyciągów,  przy wejściu do stacji pojawiły się separatory, które mają za zadanie oddzielić korzystających z wyciągu – zaznacza Zięcik.

comments powered by Disqus