Ruszył przetarg na projekt wiaduktu w Swoszowicach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nowy wiadukt nad torami kolejowymi, przebudowa fragmentu ulicy Kąpielowej i dochodzących do niej bocznych ulic, budowa nowych połączeń i remont istniejących dróg – to wszystko ma zaprojektować wykonawca, którego szuka Zarząd Inwestycji Miejskiej.

Przygotowania do budowy wiaduktu nad torami kolejowymi na ul. Kąpielowej trwają już długo. W ubiegłym roku, na etapie przygotowywania koncepcji nowego rozwiązania, przeprowadzone zostały konsultacje wśród mieszkańców.

Teraz Zarząd Inwestycji Miejskich robi kolejny krok – rozpisał przetarg na przygotowanie projektu i uzyskanie wszystkich potrzebnych zgód czy pozwoleń. W ramach dodatkowej opcji miasto będzie mogło też zamówić udział projektantów na kolejnych etapach realizacji inwestycji.

Co się zmieni?

W dokumentacji przetargowej można znaleźć rekomendowany przez urzędników wariant zmian w układzie drogowym. Inwestycja ma objąć ok. 425-metrowy odcinek ul. Kąpielowej, przy czym ok. 85 m od strony ulicy Zakopiańskiej zostanie jedynie wyremontowane, co wiąże się m.in. z rezygnacją z rozbiórki narożnego budynku.

Zmieni się układ skrzyżowania ul. Kąpielowej z ulicami Armii „Kraków” i Kolejarzy – z ul. Kąpielową będzie się łączyć tylko jedna droga, według schematu jak na mapie:

Ma powstać także nowa droga łącząca ulicę Torową z drogą prowadzącą na parking Park&Ride przy przystanku kolejowym, tak by zapewnić dojazd do wszystkich posesji.

Urzędnicy czekają na oferty firm do 24 stycznia i zakładają, że wszystkie dokumenty będą gotowe w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice