Śladami krakowskiej konspiracji. Spacer historyczny Muzeum Armii Krajowej

fot. Muzeum AK/mat.prasowe

W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej Muzeum AK postanowiło upamiętnić tę trudną rocznicę. 1 września odbędzie się spacer historyczny ulicami miasta. Trasa spaceru obejmie 9 miejsc związanych z dziejami krakowskiej konspiracji.

Jakie były II wojenne dzieje Krakowa? Które mijane przez nas na co dzień ulice i budynki były niemymi świadkami antyniemieckiej konspiracji? Na te i inne pytania będzie można poznać odpowiedź podczas spaceru historycznego organizowanego przez Muzeum Armii Krajowej.

– W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej Zespół Muzeum AK postanowił upamiętnić tę trudną rocznicę, poprzez rodzinny spacer historyczny ulicami królewskiego miasta, w którym zaczęła się konspiracja. Trasa spaceru obejmie 9 miejsc związanych z dziejami krakowskiej konspiracji, a warstwa merytoryczna zostanie wzbogacona o treści aktywne w aplikacji Explainit opracowanej przez pracowników muzeum – informuje Barbara Zięba-Godula, rzeczniczka prasowa Muzeum AK.

Spacer odbędzie się 1 września i rozpocznie się o godzinie 16.00 (zbiórka pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na placu Matejki).

Trasa spaceru: plac Matejki, ul Sławkowska 7, Pałac Sztuki, Teatr Bagatela, Uniwersytet Jagielloński, Straszewskiego 24, Wiślna 3, Pasaż Bielaka, ul Świętego Krzyża 1.

Szczegółowe informacje:

Koszt: 10 zł – bilety można nabyć w kasie Muzeum lub elektronicznie wpłacając należność na rachunek bankowy: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Nr rachunku: 19 1020 2892 0000 5602 0591 0320 z dopiskiem W okupowanym Krakowie – spacer

2 zł – bilet dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Obowiązuje rezerwację miejsca pod nr tel 12 41 00 796 lub 12 41 00 770.

Czas trwania: 1,5 godziny

Liczba miejsc ograniczona: obowiązuje limit 50 osób.

Informacje dodatkowe:

Aby w pełni skorzystać z materiałów audiowizualnych dostępnych w aplikacji zaleca się jej pobranie na urządzenie mobilne oraz zaopatrzenie się w słuchawki. Aplikacja dostępna jest w sklepie Play oraz Apple App Store lub poprzez zeskanowanie poniższego kodu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto