Smocze widowisko powraca nad Wisłę

widowisko plenerowe nad Wisłą fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tegoroczna Wielka Parada Smoków została odwołana. Teatr Groteska zapowiada jednak, że się nie podda i zorganizuje w wakacje plenerowe widowisko nad Wisłą.

W ubiegłym roku Wielka Parada Smoków została odwołana z powodu pandemii i wprowadzonych obostrzeń. Miała to być edycja wyjątkowa ze względu na jubileusz 75-lecia Teatru Groteska i 20. edycję Wielkiej Parady Smoków.

– Zostaliśmy zmuszeni do odwołania Wielkiej Parady Smoków w 2020 roku i z ogromnym żalem informujemy, że i w tym roku nie będziemy mogli jej zorganizować w takim kształcie jaki był znany wszystkim przez ostanie 20 lat – mówi Adolf Weltschek, dyrektor Teatru Groteska.

Widowisko pod Wawelem

To nie koniec wiadomości. Teatr zapowiada, że się nie podda - bo chociaż tradycyjna parada ulicami Krakowa się nie odbędzie, Groteska zorganizuje plenerowe widowisko pod Wawelem.

– Ale nie odpuszczamy zupełnie! Przygotowujemy wyjątkowe i niepowtarzalne jak zawsze Wielkie Widowisko na Wiśle. Na tę namiastkę smoczego święta planujemy zaprosić w drugiej połowie wakacji – informuje Teatr Groteska.

Wielka Parada Smoków to wydarzenie, w trakcie którego odbywa się wspomniane widowisko nad Wisłą, Smoczy Piknik Rodzinny i parada ulicami miasta. W paradzie każdego roku bierze udział ponad 1000 dzieci z całej Polski. Animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Barwny pochód przechodzi ulicami Starego Miasta przy muzyce, w towarzystwie tancerzy, orkiestr, szczudlarzy i żonglerów.

Jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczne wydarzenie? Teatr Groteska będzie informował o swoich planach na bieżąco w mediach społecznościowych.

comments powered by Disqus