Specjalne pokazy filmowe w IMAX. Wróci pięć tytułów w dobrych cenach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

24 września we wszystkich kinach IMAX odbędą się specjalne pokazy filmowe. Za 18 złotych będzie można obejrzeć filmy, które już gościły na srebrnym ekranie.

W niedzielę, 24 września, miłośnicy kina będą mogli w promocyjnych cenach nadrobić braki filmowe albo raz jeszcze obejrzeć dane dzieło, ale tym razem na naprawdę dużym ekranie. Do wyboru najnowsza część Strażników Galaktyki, Barbie, pierwsza cześć Mission Impossible – Dead Reckoning czy Avatar: Istota Wody.

„Dzikie z natury - Born to Be Wild” 3D dubbing

Dokumentalny, a jedocześnie przygodowy film o losie dzikich zwierząt i pomocy udzielanej im przez ludzi. Pozwala zobaczyć proces wychowania młodych orangutanów i słoni, które dzięki troskliwej opiece i niesamowitym zabawom, szczęśliwie dorastają i uczą się żyć na wolności. Z filmu dowiadujemy się, że słonie muszą być szczęśliwe, aby przeżyć, a orangutany mogą być niezłymi komikami. Trójwymiarowy obraz pozwala na całkowite zespolenie z pokazywaną nam odległą, dziką naturą.

„Strażnicy Galaktyki: Volume 3” 3D dubbing

W ekranizacji słynnego komiksu w reżyserii Jamesa Gunna występują Chris Pratt, Zoe Saldaña, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel i Sylvester Stallone. Trzecia część przygód szalonej bandy odmieńców, którzy zawojowali wyobraźnią widzów na całym świecie ponownie pojawia się w IMAX. Strażnicy pracują nad naprawieniem ogromnych szkód wyrządzonych przez Thanosa - zdeterminowani, by uczynić Knowhere bezpiecznym schronieniem nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich uchodźców wysiedlonych przez surowy wszechświat. Jednak wkrótce ich życie zostaje wywrócone do góry nogami przez echa burzliwej przeszłości Rocketa. Peter Quill, wciąż niepogodzony ze stratą Gamory, musi zebrać wokół siebie swoją bandę na niebezpieczną misję ratowania życia Rocketa – misję, która, jeśli nie zakończy się powodzeniem, może doprowadzić do końca Strażników w dotychczasowej formie.

„Barbie” 2D, napisy (specjalna edycja IMAX)

Ten film króluje w zestawieniu najczęściej oglądanych produkcji, ale w formacie IMAX będzie można zobaczyć go dopiero teraz. W tytułowej roli występuje Margot Robbie, aktorka znana z „Wilk z Wall Street”, „Legion samobójców”, „Pewnego razu... w Hollywood” czy „Babilon”. Jako Ken partneruje jej Ryan Gosling, jeden z czołowych amantów hollywoodzkiego kina. W pozostałych rolach występują America Ferrera, Kate McKinnon, Michael Cera, Ariana Greenblatt, Issa Rae, Rhea Perlman oraz Will Ferrell. W produkcji szczególną uwagę zwraca zachwycająca scenografia, kostiumy, a także ścieżka dźwiękowa w wykonaniu gwiazd muzyki pop i hip-hopu. „Barbie” nie jest cukierkowym filmem o idealnej blondynce, porusza też poważniejsze kwestie. Dręczona przez nocne koszmary główna bohaterka musi przenieść się do prawdziwego świata, wprost z plastikowego, bezproblemowego otoczenia Barbie World. Tam zaskoczy ją wiele, nie zawsze przyjemnych, niespodzianek. W formacie IMAX film zostanie pokazy z dodatkowymi scenami, których jak zapowiadają twórcy będzie ok. 6 minut.

„Avatar: Istota wody” 3D, napisy

Film „Avatar: Istota wody”, kontynuację największego filmowego przeboju wszechczasów, James Cameron stworzył w technologii IMAX 3D i pokazy w tym właśnie formacie oddają w pełni wizję reżysera.  Akcja filmu rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Na tle zjawiskowej fauny i flory odległej planety Pandora pokazana jest historia rodziny Jake’a i Neytiri, ich starania, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom. Pandorę znów atakują przedstawiciele homo sapiens, niosąc ze sobą wojnę i zagładę. Bohaterowie zmuszeni są do ucieczki i szukania ocalenia u innych plemion zamieszkujących planetę.

„Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”, 2D, napisy

Brawurowe sceny akcji, niesamowite efekty kaskaderskie i emocje wbijające w fotel – tak można opisać najnowszą część słynnej filmowej sagi. Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF wyruszają na swoją najniebezpieczniejszą misję: muszą wytropić przerażającą nową broń, która zagraża całej ludzkości, zanim wpadnie ona w niepowołane ręce. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony przyjąć do wiadomości, że nic nie jest ważniejsze niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Posiadacze kart Unlimited mogą wziąć udział w seansach IMAX Day, uiszczając standardową dopłatę do formatu IMAX dla użytkowników kart.