Startuje remont nowohuckiego torowiska. Dwa miesiące zmian w rozkładach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sobotę 17 lipca rozpocznie się naprawa torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Ujastek. W związku z pracami wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Prace serwisowe na ul. Ujastek będą podzielone na dwa etapy:

- pierwszy (od 17 lipca do 20 sierpnia) – roboty będą prowadzone na odcinku od węzła Kombinat do węzła przy I bramie zajezdni Nowa Huta.

- drugi (od 21 sierpnia do 17 września) – prace na odcinku od węzła przy I bramie do węzła przy II bramie zajezdni Nowa Huta.

W trakcie robót wymienione zostaną szyny, podkłady i podbudowa torowiska. Pojawi się nowe odwodnienie oraz sieć trakcyjna wraz z konstrukcjami wsporczymi i osprzętem. Prace zakończą się 17 września, a ich koszt to ok. 6 mln zł.

Przez okres prac wyłączony z ruchu tramwajowego zostanie odcinek Kombinat – Wiadukty. To będzie się wiązało ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linie tramwajowe:

nr 4 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Bronowice Małe” – ... – al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski – „Kopiec Wandy”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie z częstotliwością co 20 minut).

nr 16, 21, 22 – stałe trasy pozostaną bez zmian. Zostaną wprowadzone zmiany tras kursów wariantowych realizowanych w godzinach porannych i wieczornych.

Zastępcza linia autobusowa:

nr 704 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: „Kombinat” – ul. Ujastek, ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowska – „Wzgórza Krzesławickie” (powrót: ul. Architektów, ul. Poległych w Krzesławicach).

Linia będzie zatrzymywać się na następujących przystankach: „Kombinat”, „Zajezdnia Nowa Huta”, „Elektromontaż”, „Darwina” (tylko w kierunku Wzgórz Krzesławickich), „Wzgórza Krzesławickie” (końcowo-początkowy na ul. Kocmyrzowskiej, przed skrętem w lewo w ul. Architektów), „Architektów” (tylko w kierunku kombinatu), „Os. Na Stoku Szkoła” (tylko w kierunku kombinatu), „Wiadukty” (tylko w kierunku kombinatu).

Linia będzie kursować z częstotliwością co 20 minut we wszystkie dni tygodnia (w dni świąteczne do ok. godz. 9.00 co 30 minut).

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta
comments powered by Disqus