Studenci wrócą do Krakowa przed wakacjami?

fot. LoveKraków.pl

– Nie będzie obowiązku powrotu do nauki stacjonarnej studentów, ale będziemy zalecać, by letnia sesja egzaminacyjna odbywała się w miejscu studiów – powiedział w czwartek Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

Członek rady ministrów mówił o planowanym powrocie do szkół uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Od 4 maja do ławek wróca najmłodsi z klas 1-3. Od 17 maja będzie możliwa nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych i dla klas 1-4 szkół średnich. Od 31 maja planowany jest powrót wszystkich uczniów do nauczania stacjonarnego.

Zajęcia zdalnie lub hybrydowo, sesja stacjonarnie

W przypadku studentów sytuacja jest inna, ponieważ większość dojeżdża do miast akademickich ze swoich miejscowości nawet po kilkaset kilometrów. – Przytłaczająca większość zrezygnowała ze stancji i akademików w miastach studiów, więc nie będzie obowiązku powrotu. Zalecamy jednak, by tam, gdzie jest to możliwe, wprowadzić naukę hybrydową – dla części w sali, dla innych w tym samym czasie zdalnie – powiedział Przemysław Czarnek.

Minister chce, by egzaminy odbywały się w tradycyjnej formie. – Będziemy zalecać formę stacjonarną. Na ten czas studenci powinni przyjechać do miejsca studiów – podkreślił polityk.