Szpital Uniwersytecki planuje rozbudowę o dwa budynki i parking [WIZUALIZACJE]

fot. Materiały prasowe

W Prokocimiu, w sąsiedztwie nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, ma stanąć jeszcze jeden budynek szpitalny, budynek administracyjny i parking. Plany rozbudowy będą zależeć od zapewnienia środków na tę inwestycję.

Choć od zakończenia budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego minęło niewiele czasu, instytucja przygotowuje się do kolejnej inwestycji. W planie są trzy nowe obiekty: budynek szpitalny z sześcioma kondygnacjami naziemnymi i jedną podziemną, o jedno piętro niższy budynek administracyjny i czterokondygnacyjny parking naziemny.

W ramach nowej części kompleksu znalazłyby się też dwa zbiorniki retencyjne, naziemne miejsca postojowe i łącznik z istniejącą częścią szpitala. Na nowym budynku szpitalnym planowane jest lądowisko dla helikopterów, a teren wokół ma zostać zagospodarowany.

Zależy od budżetu

Pod koniec sierpnia szpital uzyskał decyzję lokalizacyjną dla tej inwestycji. To nie oznacza jednak, że rozpoczęcie prac zbliża się wielkimi krokami. – Jest ono uzależnione od uzyskania finansowania, a w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie określić przybliżonego terminu. W pierwszym etapie planowana jest budowa budynku administracyjnego – zapowiada Maria Włodkowska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego.

Jak mówi, rozbudowa nowej siedziby planowana była od samego początku, ale ze względów finansowych została rozłożona na kolejne etapy inwestycji.

Najpierw drogi

Zanim szpitalowi uda się zbudować jakiekolwiek nowe obiekty, miasto powinno mieć już za sobą budowę nowego układu komunikacyjnego w tym rejonie. Na początku grudnia podpisana została umowa na pierwszy etap prac, czyli rozbudowę ul. Kostaneckiego. W tym tygodniu ogłoszono natomiast przetarg na drugi etap, dotyczący ul. Jakubowskiego. W kolejce czeka jeszcze trzecia część, czyli nowa droga łącząca ul. Jakubowskiego i Kosocicką.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim
comments powered by Disqus