Szpital w Expo Kraków nie powstanie? Wojewoda nie podpisał umowy

Expo Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wojewoda małopolski nie podpisał dalej umowy z właścicielami obiektów Expo Kraków, w których miał powstać drugi w regionie tymczasowy szpital dla chorych z koronawirusem. Przedstawicielka urzędu wojewódzkiego zapewnia, że trwają prace nad ostatnimi formalnościami.

Pierwszy tymczasowy szpital dla chorych na COVID-19 powstanie w budynku po dawnym Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof przy ulicy Kopernika oraz nieużywanym kompleksie przy ulicy Botanicznej.

W tych obiektach hospitalizowanych będzie mogło być 200 pacjentów, w tym 50 znajdujących się w najcięższym stanie i wymagających leczenia na oddziale intensywnej terapii. Za koordynację pracy placówki odpowiedzialny będzie Szpital Uniwersytecki.

Jak mówi Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa urzędu wojewódzkiego, wojewoda wystąpił do dyrektorów innych małopolskich szpitali o wytypowanie personelu medycznego, który mógłby zostać oddelegowany do pracy w adaptowanym szpitalu. W piątek wytypowano 15 podmiotów, które wskazały 125 osób spośród personelu.

Expo bez umowy

Drugi tymczasowy szpital dla 500 osób ma powstać w pomieszczeniach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków. – Odbyliśmy rozmowy z panem wojewodą, podczas której omówiliśmy kwestię warunków, ale umowa dalej nie jest podpisana – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Ewa Woch, wiceprezes spółki Targi w Krakowie.

Joanna Paździo, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego zapewnia, że trwają prace nad ostatnimi formalnościami.