Teatr Ludowy. Premiera „Doktora Dolittle” połączona z wyjątkową wystawą

fot. Kacper Trzmiel/mat. prasowe Teatru Ludowego

Na afiszu Teatru Ludowego w Krakowie pojawił się nowy tytuł. Mowa o „Doktorze Dolittle”. Spektaklowi towarzyszyć będzie wyjątkowa wystawa stworzona przez najmłodszych widzów.

Reżyser Maćko Prusak postanowił przenieść na deski teatru słynną powieść z 1920 roku o doktorze Dolittle. To historia mieszkającego w małym, angielskim miasteczku lekarza, który postanawia nauczyć się języka zwierząt. Ta niezwykła umiejętność sprawia, iż do mężczyzny ciągną tłumy pokrzywdzonych zwierząt, a on nie potrafi odmówić im pomocy.

Gdy w miasteczku pojawia się cyrk, zarządzany przed chciwego i bezwzględnego dyrektora, doktor Dolittle staje przed trudnym zadaniem. Pragnie pomóc udręczonym zwierzakom, dlatego też rozpoczyna pracę w cyrku. Jak potoczą się dalsze losy bohatera? O tym widzowie będą mogli przekonać się już w najbliższy weekend.

Premiera sztuki „Doktor Dolittle” odbędzie się w sobotę, 24 września, na Dużej Scenie Teatru Ludowego. Historia niezwykłego lekarza zostanie zaprezentowana także w dniach 23, 25, 27 i 28 września.

Iście bajkową scenografię oraz kostiumy stworzyła Marta Śniosek-Masacz. Za muzykę odpowiedzialny jest zaś Bartłomiej Woźniak. Natomiast rolę słynnego doktora zagra Karol Polak.

Oczami najmłodszych

W dniu premiery spektaklu światło dzienne ujrzy wyjątkowa wystawa. Stworzą ją prace przesłane przez młodych widzów w ramach konkursu. Fotografie lub samodzielnie wykonane dowolną techniką rysunki, kolaże czy obrazy mają przedstawiać pupili.

– Spośród wszystkich nadesłanych pracy wylosujemy 3, które nagrodzimy potrójnym zaproszeniem na premierę spektaklu „Doktor Dolittle” w dniu 24 września br. lub innym wybranym przez Was terminie – informują przedstawiciele Teatru Ludowego.

Prace konkursowe można przesyłać do 22 września na adres: promocja@ludowy.pl lub na adres: Teatr Ludowy, Osiedle Teatralne 34, 31- 948 Kraków.