Tragedia w hucie. Dwóch pracowników zatruło się czadem, jeden nie żyje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W koksowni krakowskiej huty ArcelorMittal dwóch pracowników zatruło się tlenkiem węgla. Wcześniej pojawiły się informacje, że nad ranem doszło tam do wybuchu gazu.

– Strażacy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu o godzinie 4.32 – mówi Sebastian Woźniak z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie. – Jedna osoba nie żyje, druga została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie. Działania strażaków na miejscu dobiegły końca.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP i pogotowie ratunkowe.

Początkowo pojawiły się informacje, że w koksowni doszło do wybuchu gazu. Informacji tych nie potwierdziła Marzena Rogozik z biura krakowskiej huty.

–  W piątek ok. godz. 4.20 w koksowni na terenie krakowskiej huty dwóch pracowników zatruło się tlenkiem węgla. Instalacja, na której doszło do zdarzenia została zabezpieczona, jej oględzin dokonuje specjalna grupa dochodzeniowa. Niestety, mimo reanimacji jeden z pracowników zmarł. Drugi pracownik został przetransportowany do szpitala. Podejmujemy natychmiastowe działania, aby rodziny poszkodowanych pracowników otoczyć opieką i zapewnić im wszelkie niezbędne wsparcie. Okoliczności zdarzenia będzie badała prokuratura, z którą współpracować będą nasze zespoły – wyjaśnia Marzena Rogozik.

Przypomnijmy, że ArcelorMittal Poland z początkiem października ogłosił decyzję o zamknięciu części surowcowej w krakowskiej hucie - wielkiego pieca i stalowni.

Więcej >>> Wielki piec zostanie zamknięty na stałe

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta