Troje radnych założyło nowy klub

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Podjęliśmy decyzję o autonomii i samodzielności, dlatego tworzymy odrębny klub – poinformowali radni miejscy Artur Buszek, Małgorzata Jantos i Michał Starobrat. Więcej szczegółów przekażą w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej.

– Podstawą naszego działania i oczywiście przekonań są zadania, które łączą nas z opozycją: przede wszystkim będziemy wspierali  przywrócenie sprawniejszego, zdecydowanie lepiej zorganizowanego państwa, takiego, w którym każdy z nas będzie miał poczucie bezpieczeństwa każdym miejscu funkcjonowania – zapowiedzieli.

Deklarują wspierać rozwój partycypacji w mieście i narzędzi dialogu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi. Zamierzają dbać o edukację, zrównoważony rozwój infrastruktury dla pieszych, kierowców, rowerzystów. Zapowiadają działania na rzecz krakowskiej kultury i jej twróców – zwłaszcza w kwestii wolności wypowiedzi artystycznej.

– Deklarujemy także, co robiliśmy do tej pory, dbanie o przedmieścia miasta. Nie mogą to być tereny drugiej kategorii. Dlatego będziemy nieustająco zabiegali o jeszcze lepszą synchronizację linii aglomeracyjnych z resztą połączeń. Powinno się rozwijać bezpośrednie połączenia, które ominą zakorkowane centrum – piszą radni Buszek, Jantos i Starobrat.