Uderzenie w grupę przestępczą. Handlowali marihuaną i „kryształkami”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pięć osób zamieszanych w handel narkotykami. Prokuratura ustaliła, że odpowiadają za sprzedaż ponad 20 kg marihuany, 1,5 kg mefedronu i innych środków odurzających.

Policjanci zatrzymali podejrzanych na początku lutego. Następnie śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące przetwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie kilku województw.

– Jak ustalono, w trakcie funkcjonowania grupy jej członkowie brali udział w obrocie w szczególności ponad 20 kg marihuany, 1,5 kg mefedronu, prawie kilograma MDMA, pół kilograma substancji psychoaktywnych w postaci 3-CMC, jak również innych rodzajów narkotyków – mówi Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Okazało się, że cztery osoby kierowały grupą przestępczą. Wobec nich sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

– Jednocześnie w tej samej sprawie wobec dwóch podejrzanych, u których zabezpieczono ponad 20 kilogramów marihuany, od dnia 13 sierpnia 2021 roku stosowany jest tymczasowe aresztowanie – dodaje Hnatko.

Podejrzani to osoby w wieku od 18 do 45 lat, pochodzący z Krakowa i okolic, większość z nich nie przyznaje się do zarzucanych im czynów, za które grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.