Volvo częścią globalnej zmiany. Samochody Roku 2022 na Targach Bio Green Future

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W miniony weekend w Expo Kraków odbyły się Międzynarodowe Targi Ekologicznego i Zrównoważonego Stylu Życia – BIO GREEN FUTURE, których nieodłącznym elementem były samochody elektryczne. Najnowsze pojazdy zelektryfikowane, w tym Europejski Samochód Roku 2022 i Kobiecy Samochód Roku 2022 prezentowali Volvo i KIA Wadowscy.

Od piątku do niedzieli w hali Wisła Expo Kraków trwało Wielkie Święto Ekologii, które służy propagowaniu zdrowego stylu życia, a także nowoczesnemu i ekologicznemu podejściu do prowadzenia biznesu. Żywność ekologiczna, zielona energia oraz technologia sprzyjająca środowisku to motyw przewodni Targów Bio Green Future.

Zielona przyszłość – czas na zmiany

Ważną część Targów Bio Green Future stanowią rozwiązania technologiczne wykorzystujące energię elektryczną – rowery i hulajnogi, ale przede wszystkim są to samochody elektryczne i hybrydowe. Przejście z wysokospalinowych pojazdów na zelektryfikowane cztery koła to klucz do zdrowej i ekologicznej przyszłości.

Autoryzowany Dealer Volvo i KIA Wadowscy prezentował wyłącznie auta wspierające ideę zielonego transportu. Na Targach pojawiły się najnowsze zelektryfikowane modele Volvo C40 Recharge oraz jeden z najpopularniejszych pojazdów marki w tej kategorii, czyli Volvo XC40 Recharge. Oba modele oferują najwyższą jakość w swojej klasie.

Volvo C40 z napędem AWD to ponad 400 km zasięgu w przypadku w pełni elektrycznej jazdy, a czas ładowania w warunkach domowych wynosi zaledwie 7 godzin – od 0 do 100% (28 min w przypadku szybkiego ładowania, od 10 do 80%). Wybór drugiej wersji silnika twin motor pozwala zwiększyć zasięg do 450 km. Co ważne, zarówno model Volvo C40, jak i XC40 Recharge notują wyraźnie nieinwazyjny wpływ na środowisko – emisja dwutlenku węgla w cyklu mieszanym to zero gram na kilometr!

Elektryki Roku 2022

Na majowych Targach Ekologii w Expo Kraków koreański producent przedstawił elektryczny model KIA EV6, który został okrzyknięty Europejskim Samochodem Roku 2022. W topowej wersji to 585 KM i ponad 500 km zasięgu na jednym ładowaniu akumulatora. Na stoisku KIA Wadowscy zaprezentowano model w wersji GT-line z napędem RWD oraz 229 KM.

KIA Sportage to kolejna perła ze stajni koreańskiej marki. Skazany na sukces SUV, który od kilku generacji cieszy się najwyższą popularnością wśród konsumentów, został wyróżniony Kobiecym Samochodem Roku 2022. KIA Sportage w wersji GT Line z hybrydowym silnikiem oraz napędem AWD był dostępny dla uczestników Targów Bio Green Future.

Co więcej, do jazd testowych na Targach została udostępniona KIA Ceed SW Plug-in Hybrid w wersji kombi. Samochód oferuje możliwość ładowania akumulatora z gniazdka i jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym do 57 km, co pozwala poruszać się w sposób bezemisyjny po mieście. Ponadto auto w trakcie jazdy obniża spalanie i produkcję dwutlenku węgla. Ten model czekał na gości przed samym wejściem do obiektu Expo Kraków.

comments powered by Disqus