W Balicach zatrzymali kolejnych Syryjczyków. Mieli podrobione włoskie dokumenty

fot. materiały prasowe

Dwóch obywateli Syrii próbowało nielegalnie dostać się do naszego kraju z Grecji, samolotem z Aten. Kilka dni temu inne osoby również usiłowały przebywać w Polsce na podstawie podrobionych dokumentów.

Tym razem mężczyźni w wieku 20 i 24 lata w trakcie legitymowania posłużyli się podrobionymi na wzór autentycznych, włoskimi dowodami osobistymi. Dokumenty i dane osobowe nie figurowały w dostępnych systemach poszukiwawczych straży granicznej. Natomiast w przypadku młodszego obywatela Syrii dane daktyloskopijne figurowały jako obywatela państwa trzeciego podlegającego decyzji nakazującej powrót. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

– Cudzoziemcom za popełnione przestępstwa wymierzono grzywny po 1500 zł oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego. Wobec zatrzymanych obywateli Syrii, Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął  postępowania administracyjne o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu – informuje Tomasz Jarosz z zespołu prasowego SG.


Aktualności

Pokaż więcej