W czerwcu ruszy budowa ronda niedaleko Bonarki [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prace przy budowie nowego układu drogowego łączącego Łagiewniki z rejonem Bonarki już się rozpoczęły, choć to dopiero pierwszy z kilku elementów.

Okolice centrum handlowego Bonarka stały się w ostatnim czasie miejscem daleko idących zmian. Kolejarze kończą przebudowę stacji, w tym budowę nowej, dużej kładki. W sąsiedztwie deweloper buduje nowe osiedle. Zmiany planowane są też w układzie drogowym.

Rondo do września

Na drogowe zmiany składa się kilka osobnych inwestycji. Pierwsza już się rozpoczęła i jest prowadzona pod estakadą na ul. Turowicza. Teren jest ogrodzony, widać efekty prac przy podziemnych instalacjach. Tuż obok, w miejscu dzisiejszego zakrętu na ulicy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, planowane jest rondo.

Według informacji przekazanych przez ZDMK, teren pod realizację inwestycji został przekazany wraz z początkiem lutego. – Docelowa budowa ronda w pasie drogowym ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej planowana jest od czerwca – zapowiada Renata Postawa-Giza z biura prasowego jednostki. Cały ten fragment ma być gotowy we wrześniu.

Skrzyżowanie

Trwają też przygotowania do przebudowy skrzyżowania ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej z Puszkarską. Inwestycja ma już zezwolenie na realizację, trwa przygotowywanie projektu wykonawczego.

Powstaje on razem z projektem innego połączenia – od ul. Fredry do nowego układu drogowego w rejonie estakady. – Obecnie projekt jest na etapie uzyskiwania opinii Miejskiego Konserwatora Zabytków z uwagi na zbliżenie i kolizje projektowanego układu drogowego do budynków wpisanych do rejestru zabytków przy ul. Fredry nr 4A i 4B – wyjaśnia przedstawicielka ZDMK.

Nie ma natomiast nowych informacji dotyczących planowanej budowy drogi równoległej do ul. Turowicza po stronie Łagiewnik. ZDMK informuje, że sprawa została wstrzymana na obecnym etapie prac projektowych.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki Podgórze Duchackie