W Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nawet do dwóch tysięcy osób dziennie będzie mogło zostać zaszczepionych w specjalnym punkcie, który powstanie w najbliższym czasie w Tauron Arenie.

Do tej pory w Krakowie zostało zaszczepionych 210 tys. osób. Jak zapowiedział wojewoda Łukasz Kmita, w kwietniu szczepionki mają zostać dostarczone w dużych ilościach, co będzie się wiązało z dużym przyspieszeniem akcji szczepień. Do tego konieczna jest infrastruktura.

– Do tej pory mamy bardzo dobre doświadczenia z EXPO, ale szpital tymczasowy będzie się rozrastał i musimy szukać nowych lokalizacji – mówił wojewoda.

Arena najlepszym miejscem

Takim masowym centrum szczepień ma się stać Tauron Arena. Jak zapowiedział prezydent Jacek Majchrowski, na jej terenie będą wybudowane cztery punkty. W razie potrzeby miasto może też udostępnić do tego celu ZOL na Wielickiej i Centrum Kongresowe ICE – choć w tym ostatnim przypadku problemem może być dostępność parkingu.

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski zapowiedział, że na uruchomienie punktu szczepień szpital potrzebuje około jednego-dwóch tygodni. Trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, m.in. na wypadek wstrząsu po podaniu preparatu. Na miejscu będzie zespół ratownictwa medycznego. Dyrektor Jędrychowski zakłada podawanie nawet dwóch tysięcy szczepionek dziennie.

Uruchomienie punktu szczepień w Tauron Arenie odbędzie się kosztem punktu zorganizowanego w szpitalu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny