W wakacje oddaj krew. W zamian otrzymasz darmową pizzę czy kawę

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wystartowała wakacyjna akcja krakowskiej gastronomii. Oddając krew do końca sierpnia, można otrzymać zaproszenie do rekordowej liczby 17 lokali biorących udział w inicjatywie. LoveKraków.pl jest partnerem medialnym akcji.

Akcja “Oddaj krew –odwiedź gastro” odbywa się po raz trzeci z inicjatywy właściciela lokalu Nalej Se i rzecznika Stowarzyszenia Lepszy Kraków, Krzysztofa Dąbrowy. W tym roku do udziału udało mu się zaprosić właścicieli 17 innych lokali i wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, właśnie rozpoczął czwartą edycję popularnej akcji.

Każdy otrzyma kupon

Jak mówi Krzysztof Dąbrowa, to kolejne wakacje, kiedy występują niedobory krwi. – To niestety już tradycja: wypadków jest więcej, a regularni krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. My po raz kolejny staramy się dodatkowo zmotywować krakowian. Do udziału w akcji, także dzięki jej popularności w ubiegłych latach, udało się udało nam się zachęcić innych właścicieli lokali, którzy dołączyli do inicjatywy i postanowili w najlepszy możliwy sposób zachęcić do oddania krwi – podkreśla.

Dodaje, że zasady są bardzo proste: każdy, kto odda krew w okresie do końca wakacji, otrzyma specjalny kupon, upoważniający do wizyty w punktach, które dołączyły do akcji krakowskiej gastronomii.

Kupony dla krwiodawców będą wydawane w siedzibie RCKiK od wtorku (9 lipca) przy ul. Rzeźniczej 11 oraz w oddziałach terenowych przy ul. Wielickiej 265 i na os. Na Skarpie 66a, a także podczas akcji wyjazdowych. Na zakończenie akcji, organizatorzy planują także wydarzenie plenerowe z udziałem autobusu dla krwiodawców na placu Galerii Kazimierz, która jest partnerem akcji,

– W każdym z nich honorowi dawcy krwi będą mogli odebrać pyszne produkty kojarzące się z danym miejscem.Kawa, deser, pizza, zestaw lunchowy, przekąski, dania kuchni tajskiej rzemieślnicze piwa i wiele innych. Po oddaniu krwi można wyruszyć w prawdziwy „gastro tour” po całym mieście – przekonują organizatorzy.

17 lokali

Poza multitapem z Grzegórzek, wśród lokali biorących udział w akcji znaleźć można także innych stałych uczestników: restauracje Poranki, Salute, Trattorię Amici, mikrobrowar TEA Time Brewpub, gamepub Cybermachina czy kawiarnię Kawa Romanowicza.

Grono lokali uzupełniają debiutujące: TAJ z Kazimierza oraz ze Starego Miasta, bistro Przyjaciele, hinduska restauracja Indus Tandoor, pizzerie Hot Mamita oraz Chilli Chilli, kawiarnie Vespa Cafe, Czyżyk, Fidrygałki oraz browar Dwie Wieże.

Oddając 450 mililitrów krwi możemy odwiedzić wszystkie te lokale i spróbować wszystkich “nagród” - dań, deserów, lunchów, kaw, piw (w tym bezalkoholowych) i drinków.