Wawelski dziedziniec stał się wyjątkową sceną [ZDJĘCIA]

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki

Na wawelskim dziedzińcu w sobotę odbył się koncert „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”. Spektakl był także hołdem złożonym żołnierzom walczącym o wolną Polskę oraz nawiązaniem do 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Podczas koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprezentowało się blisko 100 osób. Chór, orkiestra, soliści i tancerze baletowi stworzyli przedstawienie jedyne w swoim rodzaju.

Wybrzmiały najważniejsze utwory muzyczne, które przypomniały o losach polskich żołnierzy: „Marsz Pierwszej Brygady” czy „Czerwone maki na Monte Cassino”. Usłyszeć można było także: „Modlitwę o wschodzie słońca”, „Misericordias Domini” czy „Litanię zaufania”.

To wydarzenie podziwiało łącznie około tysiąc osób.

– Jesteśmy odpowiedzialni za podtrzymywanie dziedzictwa św. Jana Pawła II. Jesteśmy zobowiązani do wypełniania powołania, o którym mówił Ojciec Święty: „Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała. Natomiast czuwajmy przy wszystkim, co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, starając się wzbogacić to dziedzictwo – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

– Wielowymiarowe widowisko, którego jesteśmy dzisiaj świadkami, to impuls do zadumy i refleksji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji w naszym województwie. Jestem przekonany, że żywe emocje, które wyniesiemy z dzisiejszego wieczoru, na długo pozostaną w naszych sercach – dodaje wojewoda.