Wieczór z poezją i muzyką w Pałacu Potockich

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

20 czerwca w Pałacu Potockich odbędzie się wyjątkowe spotkanie z cyklu „W(y)kluczenia”. Oprócz artystów pojawią się na nim trzy laureatki Pokojowej Nagrody Nobla.

Czerwcowe spotkanie zbiega się z Międzynarodowym Dniem Uchodźcy i Uchodźczyni. Z tej okazji Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza na wieczór z poezją autorów i autorek z Syrii, Iraku, Afganistanu, Somalii, Ukrainy i Białorusi.

W spotkaniu wezmą udział poetki Ołesia Mamczycz i Aaiún Nin oraz aktorki Wanda Skorny-Roszkowska i Zuzanna Skolias-Pakuła. Czytaniu wierszy towarzyszyć będzie koncert muzyki orientalnej w wykonaniu syryjskiego muzyka i kompozytora, Wassima Ibrahima.

Spotkanie uświetnią swoją obecnością laureatki Pokojowej Nagrody Nobla: Jody Williams z USA, Leymah Gbowee z Liberii i Tawakkol Karman z Jemenu, które odwiedzają Kraków, aby przyjrzeć się sytuacji ukraińskich uchodźczyń i pracy kobiecych organizacji oraz inicjatyw działających na ich rzecz.

W(y)kluczenia to cykl debat organizowanych od lipca 2021 roku w Pałacu Potockich w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Czerwcowe spotkanie odbędzie się o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie KBF:BILETY.

comments powered by Disqus