Od 1 sierpnia tańsze bilety do miejskich muzeów

Muzeum Podgórza fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miejskie muzea i galerie jeszcze bliżej mieszkańców. Od 1 sierpnia 2018 roku dzięki Karcie Krakowskiej będzie można zwiedzać o wiele taniej.

O Kartę Krakowską ubiegać się mogą osoby zameldowane w Krakowie oraz te, które płacą podatki w stolicy Małopolski.

– Zniżka do miejskich muzeów wyniesie 20 proc. i będzie obowiązywała na wszystkie wystawy i wydarzenia. Karta Krakowska ma właśnie zachęcać do spędzania wolnego czasu w muzeach, a będzie w czym wybierać – informuje Dariusz Nowak z biura prasowego urzędu miasta.

Taniej z Kartą Krakowską

Na liście znalazły się instytucje takie jak Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Historii Fotografii, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Bunkier Sztuki i Muzeum PRL-u.

Wielkie zwiedzanie będzie można zacząć już za miesiąc.

Wszystkie wystawy w zasięgu ręki

– Bilety ze specjalną zniżką będzie można zakupić zarówno przez internet, jak i w muzealnej kasie. Dzięki temu krakowianie będą mieli okazję zobaczyć zarówno wystawy stałe, jak i czasowe we wszystkich naszych oddziałach – informuje Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

A zwiedzić będzie można sporo. Oprócz dobrze znanych oddziałów, czyli Podziemi Rynku czy Fabryki Schindlera, warto zajrzeć do nowych placówek MHK. Mowa o otwartych w tym roku Thesaurus Cracoviensis - Centrum Interpretacji Artefaktów przy ul. Księcia Józefa 337 oraz Muzeum Podgórza mieszczące się w dawnym zajeździe pod św. Benedyktem, na rogu ulic B. Limanowskiego i Powstańców Wielkopolskich.

Muzealny szlak

Mieszkańcy na pewno nie będą się nudzić w Muzeum Inżynierii Miejskiej – zarówno w siedzibie przy ul. św. Wawrzyńca, jak i znajdującym się przy alei Pokoju 68 Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Na miejscu znajduje się prawie 60 stanowisk do wykonywania eksperymentów fizycznych z dziedziny akustyki, hydrostatyki, optyki, jak i Zielony Labirynt, Ogródek Geologiczny czy Ogródek Zapachów.

Ze sztuką współczesną będzie można stanąć oko w oko w Bunkrze Sztuki czy MOCAK-u. W tym ostatnim w nadchodzących miesiącach będzie się sporo działo. Oprócz otwartej pod koniec kwietnia wystawy „Ojczyzna w sztuce”, którą można zobaczyć do 30 września 2018, warto zajrzeć również do muzealnych Galerii Alfa i Re. A tam kolejno ekspozycje „Do Absolutu poprzez Abstrakcję” artysty Friedricha Vordemberge-Gildewarta oraz „Gra w murach Akademii”, na której zobaczymy prace obecnych studentów i absolwentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Do 31 sierpnia muzeum zaprasza również na wieczorne seanse filmowe, podczas których widzowie zobaczą filmy związane tematycznie z wystawą „Ojczyzna w sztuce”.

Zajrzeć będzie można również do Muzeum Historii Fotografii i do jego oddziałów. Przypomnijmy, że po remoncie, swoje podwoje dla zwiedzających otworzą dotychczasowa siedziba przy ulicy Józefitów 16 oraz centrum edukacyjno-wystawiennicze mieszczące się w dawnej Zbrojowni przy ulicy Rakowickiej 22. Jak na razie poszczególne wystawy i wydarzenia będą organizowane w zabytkowej Strzelnicy na Woli Justowskiej, która będzie zaadaptowana do potrzeb muzeum.

Warto zaplanować również wizytę w Muzeum Armii Krajowej oraz Muzeum PRL-u (w organizacji) i poznać ślady niezwykłej przeszłości.

 

 

comments powered by Disqus