Wiślacka choinka trafi „pod młotek”. Zyskają podopieczni fundacji Anny Dymnej

fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Krzysztof Iwaneczko, wokalista i kibic Wisły Kraków, namalował swój pierwszy w życiu obraz i przeznaczył go na licytację w XXI edycji charytatywnej akcji „Choinki Jedynki”. Nie zabrakło na nim nawiązan do Białej Gwiazdy i ukochanego klubu artysty. Choinkę będzie można wylicytować już w czwartek 8 grudnia między 9:00 a 11:51.

W ramach tegorocznej akcji „Choinki Jedynki” zbierane są środki dla fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która przekaże je na rzecz pomocy podopiecznym fundacji. Część z nich trafi do chorych i potrzebujących z Ukrainy, pozostającym pod opieką fundacji. Do akcji włączyło się wielu znanych artystów i sportowców, m.in.: Iga Świętek, Bartosz Zmarzlik, Katarzyna Żak, Dawid Ogrodnik, natomiast swoje choinki namalowali m.in.: Maciej Musiał czy Krzysztof Iwaneczko - którego praca trafi „pod młotek” już w najbliższy czwartek 8 grudnia.

Choinka malowana sercem!

Zielone kontury pięknej świątecznej choinki na tle barw klubu Wisła Kraków, a na samym szczycie biała gwiazda – tak właśnie wygląda obraz namalowany przez Krzysztofa Iwaneczko.

– Pomagając krakowskiej fundacji nie mogło zabraknąć akcentu nawiązującego do stolicy Małopolski - tak mi bliskiego - czyli barw Wisły, której kibicuję od najmłodszych lat. Namalowany przeze mnie obraz jest idealnym dowodem na to, jak ukryć brak talentu, zastępując go dobrą energią. Zapraszam Was do licytacji mojej pracy i zapewniam, że naprawdę została wykonana całym sercem – mówi Krzysztof Iwaneczko.

Licytuj i pomagaj w czwartek 8 grudnia

Licytacja „Wiślackiej choinki” namalowanej przez Krzysztofa Iwaneczko odbędzie się już w najbliższy czwartek 8 grudnia na antenie Programu 1. Polskiego Radia w audycji „Cztery pory roku” (godz. 9:00 – 11:51).