Wkrótce podpisanie umowy. To będzie odcinek premetra

Wizualizacja linii tramwajowej do Mistrzejowic fot. Gülermak

– W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa dotycząca linii tramwajowej do Mistrzejowic, która będzie stanowić odcinek premetra – powiedział w poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Polityk był gościem porannego programu miejskiej Telewizji Kraków. Mówił, że miasto jest gotowe na ewentualną kolejną falę uchodźców z Ukrainy.

– Obiektywnie to nie wiem, czy wszyscy są przygotowani. Fala entuzjazmu już trochę opadła. Co prawda mamy przygotowane magazyny i ewentualne miejsca noclegowe dla tych ludzi, ale nie widzimy entuzjazmu w przynoszeniu darów. Dostaję coraz więcej pism, aby to wszystko zastopować – stwierdził Jacek Majchrowski.

Prezydent był pytany przez prezenterkę Telewizji Kraków o najważniejsze inwestycje, które są prowadzone w tym roku. Powiedział, że „dobrze idzie” budowa linii tramwajowej na Górkę Narodową. Wspomniał, że zakończyła się rozbudowa ulicy Igołomskiej, a na zawansowanym etapie znajduje się przebudowa ulicy 29 Listopada.

– To rozwiąże już trochę problemów na północy Krakowa – stwierdził. – W najbliższych dniach będzie podpisana umowa dotycząca linii tramwajowej KST do Mistrzejowic. Jest to o tyle istotne, że będzie ona stanowiła fragment premetra – podkreślił Jacek Majchrowski.

Przyznał, że w nadchodzącym roku nie należy spodziewać się wielu nowych inwestycji, a kontynowania już rozpoczętych. Podkreślił, że mimo trudności gospodarczych uda się w 2023 roku przeprowadzić lifting stadionu Wisły.