Wypadek po polowaniu. Myśliwy był trzeźwy?

Zdjęcie przykładowe fot. Tim Miroshnichenko/Pexels.com

8 grudnia po polowaniu doszło do wypadku, na skutek którego postrzelony został 58-latek. W wyniku odniesionych ran mężczyzna zmarł. Prokuratura wyjaśnia przebieg zdarzenia.

Policjanci o zdarzeniu dowiedzieli się około godziny 23. Ustalili, że do śmiertelnego postrzelenie z broni myśliwskiej doszło po polowaniu, podczas wysiadania z samochodu na jednej z posesji w Podgórkach Tynieckich (dzielnica Dębniki). Zmarły to 58-letni mężczyzna, natomiast 68-latek, który był z nim w samochodzie, został zatrzymany.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze. Postępowanie jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci w wyniku przypadkowego oddania strzału z broni myśliwskiej.

– Aktualnie trwają czynności zmierzające do pełnej rekonstrukcji przebiegu zdarzenia. Nie stwierdzono, aby sprawca w chwili zdarzenia pozostawał pod wpływem alkoholu, natomiast kwestię tę w stosunku do pokrzywdzonego rozstrzygną wnioski opinii opracowywanej na podstawie poprowadzonej sądowo-lekarskiej sekcji zwłok – informuje prokurator rejonowa Agnieszka Nowak.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze