Źle zaparkowane hulajnogi to już przeszłość? Ruszają specjalne patrole

fot. mat.prasowe TIERR

W czwartek ruszają specjalne patrole, których celem jest porządkowanie źle zaparkowanych hulajnóg i edukowanie w zakresie odpowiedzialnego korzystania z pojazdów. Taką decyzję podjął operator hulajnóg TIER.

Od dziś ekipy na rowerach patrolują ulice w obrębie drugiej obwodnicy Krakowa i porządkują źle zaparkowane hulajnogi.

– Patrole będą na bieżąco przyjmować i reagować na zgłoszenia od przechodniów dotyczące wymagających interwencji pojazdów. Poza dbaniem o porządek w przestrzeni publicznej ich zadaniem będzie również bezpośrednie edukowanie w zakresie odpowiedzialnego korzystania z e hulajnóg. Operator nieustannie przypomina, że na pojazdach można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu – informuje zespół prasowy TIER.

Firma TIER przypomina, że porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni).

Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.