Zmiany na S7 z Warszawy do Krakowa. Kolejny etap prac

fot. GDDKiA

Do otwarcia jeszcze daleko, ale zmiana organizacji ruchu świadczy o rozpoczęciu kolejnego etapu prac. Od środy kierowcy jadący z Warszawy do Krakowa pojadą inaczej w miejscowości Moczydło przy granicy województwa.

– Wczesnym popołudniem 31 sierpnia planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Moczydło – zapowiada Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Ruch zostanie przełożony na nowo wybudowaną prawą jezdnię trasy głównej drogi ekspresowej S7, czyli jezdnię w kierunku Krakowa, od granicy województw na długości ok. 1,4 km, oraz na drogę dojazdową równoległą do jezdni S7. na długości ok. 450 m – zapowiada przedstawicielka dyrekcji.

W pobliżu odbywał się będzie także ruch pojazdów budowy do obszaru prowadzonych robót budowlanych, trzeba więc kierowcy powinni tam zachować ostrożność.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu oddania do użytkowania odcinka S7 Moczydło – Miechów. Jak podaje GDDKiA, zaawansowanie robót zarówno drogowych jak i mostowych na tym odcinku wynosi aktualnie 63,5 %.

Więcej o budowie S7 pomiędzy Krakowem a Warszawą, również na dalszych odcinkach, pisaliśmy niedawno tutaj: