Zmiany w ruchu w Nowej Hucie. To przez budowę S7 [ZDJĘCIA]

fot. GDDKiA

W trzech miejscach w rejonie budowanej drogi ekspresowej S7 pojawią się w najbliższych dniach nowe utrudnienia w ruchu. Wykonawca będzie się zajmował m.in. budową kanalizacji i przygotowaniami do budowy nowego wiaduktu.

Najwcześniej, bo już w środę rano, zostanie zmieniona organizacja ruch na ul. Morcinka. – Na odcinku o długości ok. 100 m pomiędzy ul. Ku Raciborowicom a wjazdem na parking przy zalewach zostanie zamknięty jeden pas ruchu w kierunku ul. Mistrzejowickiej. Ruch samochodów będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną – zapowiada Kacper Michna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Takie ograniczenie ma obowiązywać przez około siedem tygodni. Wykonawca zajmie się teraz przygotowaniem do budowy wiaduktu, którym droga S7 będzie przebiegać nad ul. Morcinka.

Jednym pasem na al. Solidarności i ul. Łowińskiego

Dzień później – w czwartek ok. godz. 8 – podobne zmiany zostaną wprowadzone na al. Solidarności. Na jezdni prowadzącej w kierunku Kombinatu (ok. 100 m przed skrzyżowaniem z ul. Ujastek Mogilski) zostanie zamknięty chodnik i prawy pas ruchu na odcinku o długości ok. 50 m.

Taka sytuacja ma potrwać jedynie przez ok. 10 dni.

Również w czwartek, od godz. 8:30, na ul. Łowińskiego, w rejonie skrzyżowania z ul. Wąwozową zostanie na odcinku ok. 50 m częściowo zajęty pas ruchu prowadzący w kierunku ul. Ujastek.

W obydwu tych miejscach zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h, a ruch pieszych będzie się odbywał po przeciwnej stronie jezdni.

Prace w tych miejscach będą związane z budową kanalizacji opadowej. Duża średnica i głębokie wykopy wymuszają zamknięcie części terenu.

Kumulacja zmian

W tym roku kierowcy i pasażerowie w Nowej Hucie muszą się spodziewać wielu zmian w organizacji ruchu. Od grudnia tramwaje wróciły na ul. Kocmyrzowską, ale tylko do przystanku „Wiadukty”, i takie zmiany mają obowiązywać do czerwca. Na okres wakacyjny planowane jest natomiast wyłączenie torowiska w ciągu ulic Łowińskiego i Ujastek, na odcinku Elektromontaż-Wiadukty. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Co z al. Solidarności?

Niezależnie od prac na fragmencie ul. Solidarności, które przeprowadzi GDDKiA w ramach budowy S7, do remontu jezdni i torowiska przygotowuje się miasto. Na razie wiadomo tyle, że prace nie rozpoczną się w tym roku. Ciągle trwają dyskusje o tym, jak ma wyglądać docelowa organizacja ruchu. Możliwe, że w tej sprawie odbędą się jeszcze konsultacje społeczne.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta