Chcą odebrania kard. Dziwiszowi tytułu Honorowego Obywatela Krakowa

W tle kard. Stanisław Dziwisz fot. Krzysztof Kalinowski

We wtorek Partia Razem wystosowała pismo do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i przewodniczącego rady miasta Dominika Jaśkowca w sprawie odebrania tytułu Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi.

– W związku z ostatnimi wydarzeniami wokół osoby kardynała Stanisława Dziwisza, w tym coraz mocniejszych oskarżeń o ukrywanie pedofilów oraz przyjmowanie łapówek, zaprezentowanych w reportażu telewizyjnym “Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, partia Razem zwróciła się do prezydenta Jacka Majchrowskiego o podjęcie działań zmierzających do odebrania mu tytułu Honorowego Obywatela Krakowa – czytamy w oświadczeniu przekazanym mediom.

Przypomnijmy, że kardynał Stanisław Dziwisz w 2009 roku został uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. W uzasadnieniu przyznania wywróżenia, radni zwracali uwagę na to, że kardynał jest postacią ważną dla kulturowej i społecznej tożsamości Krakowa.

– Ostatnie wydarzenia wokół działań kardynała Dziwisza wskazują, że nie kieruje się wartościami, które chcielibyśmy, aby były utożsamiane z wartościami ważnymi dla naszego miasta i jego mieszkańców – argumentują przedstawiciele ugrupowania.

Twierdzą, że „osoba kardynała Stanisława Dziwisza niestety, nie gwarantuje podtrzymania wagi i szacunku dla tak ważnego odznaczenia jakim jest tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, który jest dumą i dobrem wspólnym wszystkich mieszkańców naszego miasta”.

comments powered by Disqus