Comarch podbija zagraniczne rynki i szuka pracowników w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Brazylia, Niemcy, Malezja czy Kanada – to tylko niektóre kraje, w których coraz prężniej działa Comarch. Nic więc dziwnego, że ponad 50% przychodów firmy pochodzi z rynków zagranicznych. Dobra sytuacja gospodarcza krakowskiego przedsiębiorstwa pozwala zatrudnić kolejnych pracowników. Poszukiwani są specjaliści z branży IT i osoby do wsparcia procesów biznesowych.

Ekspansja na rynki zagraniczne przynosi firmie z Krakowa kolejne zyski. W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży poza granicami kraju wzrosły o około 20% i stanowiły 51% całości dochodów grupy. O sile rozwoju firmy stanowią obecnie rozwiązania Business Inteligence, ERP 2.0, Internetu Rzeczy, grywalizacji, a także zdalnego monitoringu zdrowia pacjentów.

5000 ekspertów w 24 krajach

Ogromnym rykiem zbytu dla krakowskiego przedsiębiorstwa są kraje Ameryki Południowej. Klienci Comarchu to między innymi: brazylijskie linie lotnicze Azul, dominikański bank Banco Popular oraz operatorzy telekomunikacyjni i dostawcy telewizji kablowej: Telefonica, Belize Telemedia Limited, panamski Cable Onda i meksykański CableCom.

Firma bardzo prężnie działa również w Azji. Wśród klientów Comarch znajdują się: CEBU Pacific (Filipiny), Vingroup (Wietnam) i TMB Bank (Tajlandia). W Kuala Lumpur i Singapurze zlokalizowane są również azjatyckie centra danych Comarch. Natomiast w Europie firma dostarczyła swoje rozwiązania między innymi dla lotniska Heathrow, linii lotniczych Brussels Airlines, Valeo czy BP.

Obecnie Grupa Comarch zatrudnia ponad 5000 ekspertów w 71 biurach w 24 krajach. W samej krakowskiej strefie ekonomicznej Krakowie pracuje ponad 2500 osób.  Do znacznego wzrostu zatrudnienia doszło w 2015 roku. Wtedy pracę znalazło 826 osób, co pozwoliło na zwiększenie liczby pracowników o 19,6%. W tym czasie otwarto też kolejne dwa oddziały: w Kielcach i Tarnowie. Łącznie w całej Polsce jest ich już 14.

Kto ma szanse na pracę?

– W związku z dużą ilością nowych projektów stale poszukujemy specjalistów z branży IT, jak również osób do wsparcia procesów biznesowych. Mamy szeroki wachlarz ofert pracy dla doświadczonych specjalistów jak również dla osób, które chciałyby poszerzać swoją wiedzę w zakresie nowych technologii. W tym tygodniu rozpoczęliśmy rekrutację do kultowego już programu stażowego Comarch – mówi Konrad Tarański, wiceprezes zarządu Comarch

Nowi pracownicy pomogą w realizacji projektów firmy w Polsce. Przedsiębiorstwo prowadzi obecnie innowacyjny projekt zdalnych konsultacji medycznych o nazwie telekonsylia. Rozwiązanie jest dyktowane przede wszystkim mieszkańcom terenów wiejskich, którzy ze względu na odległość od dużych ośrodków mają utrudniony kontakt ze służbą zdrowia.

– Pacjenci zgłaszają się do najbliższej placówki POZ, która bierze udział w programie telekonsultacji. Ich badania zdalne, przy pomocy specjalnego oprogramowania i sprzętu medycznego, są konsultowane z lekarzem specjalistą oddalonym nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Aktualny zakres obejmuje telekonsylia kardiologiczne i geriatryczne. Coraz więcej samorządów z całej Polski wyraża zainteresowanie wdrożeniem tego przełomowego rozwiązania – wyjaśnia Konrad Tarański.