Czerpali korzyści z prostytucji. Grozi im do pięciu lat więzienia

fot. materiały prasowe

16 listopada policjanci weszli do kilku mieszkań na terenie Krakowa i do domu w powiecie ostrowieckim (województwo świętokrzyskie). Zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn podejrzanych o sutenerstwo.

Na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego i dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 36 i 44 lat. Jak ustalili śledczy, to ta trójka od 2021 roku pozyskiwała kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniała im lokale, wyposażenie, umawiała spotkania z klientami oraz czerpała z wykonanych przez nie usług korzyści materialne. W przestępczy biznes zamieszane były również 21-latka i 31-latka, które umawiały klientów na masaże i inne usługi erotyczne.

Podejrzani z zarzutami. Możliwe kolejne zatrzymania

– Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie zebrali w tej sprawie materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanym osobom zarzutów dotyczących czerpania korzyści z cudzego nierządu. Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

comments powered by Disqus