Dzień dobry LoveKraków.pl. Koszmar na trasie do Bronowic

Po zamknięciu ulicy Karmelickiej autobusy zastępcze mają spore problemy, by przejechać swoją nową trasę. Notują duże opóźnienia.

Środa na LoveKraków.pl:

- Logo "największego sponsora" trafi na koszulki Wisły

- Radni za podwyżkami, ale nie takimi. Decyzja za tydzień

- Bezdomni w Radzie Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]

- Gorąca dyskusja o bezdomności. Radny Wantuch: „Temat jest zamknięty”

- Błaszczykowski przedłużył kontrakt z Wisłą

- Hałas tramwajów już filharmonii niestraszny

- Nietypowa wizyta u prezydenta

Gazeta Wyborcza: Wycinka na placu Wolnica utknęła w papierach

„Gazeta Wyborcza” pisze o trzech uschniętych drzewach na placu Wolnica, o których wycięcie stara się Zarząd Zieleni Miejskiej. Wcześniej musi uzyskać zgodę konserwatora zabytków, ale mimo wysłania stosownych pism nie otrzymał odpowiedzi. Tymczasem drzewa są całkowicie uschnięte i stwarzają potencjalne zagrożenie dla przechodniów. Dopiero po interwencji gazety małopolska konserwator zabytków zapowiedziała oględziny drzew.

Dziennik Polski: Koszmar na trasie do Bronowic

Autobusy zastępcze do Bronowic kursują nawet z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem. Kiedy pojazd już podjedzie, pasażerowie często nie są w stanie się w nim zmieścić. To wszystko jest związane z remontem ulicy Karmelickiej: największy problem występuje na ul. Łobzowskiej i Dunajewskiego. Wielu kierowców wybiera ulicę Łobzowską, ponieważ zamknięte zostały inne możliwości przejazdu, do tego dochodzi też duży ruch pieszych w tym rejonie. Tymczasem remont ul. Karmelickiej potrwa jeszcze długo, bo do końca września.

Gazeta Krakowska: Radni chcą referendum w sprawie igrzysk

Radni z różnych klubów zgłaszali wczoraj podczas sesji, że o głos w sprawie igrzysk europejskich w 2023 roku powinno się zapytać mieszkańców. Ich zdaniem powinny się odbyć przynajmniej konsultacje, a najlepiej referendum. Mówili tak radni PO, Nowoczesnej i klubu Łukasza Gibały, ale również i radny Adam Kalita z PiS opowiedział się za referendum. Przewodniczący klubu PiS Włodzimierz Pietrus bronił tej inicjatywy, mówiąc że jest szansą dla Krakowa i Małopolski.

comments powered by Disqus