Dzień dobry LoveKraków.pl. PiS wygrywa w Małopolsce

W naszym okręgu przewaga PiS nad KE jest większa, niż w skali kraju. Tak wynika z sondażu publikowanego przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski.

Weekend na LoveKraków.pl:

- Premier obiecał w hali Cracovii kolejne "500 plus"

- Cracovia w pucharach! Wielka radość po dotkliwej porażce

- Samochody pomieszały szyki robotnikom

- Wielkie święto motoryzacji w EXPO Kraków [ZDJĘCIA]

- Konwencja KE w Krakowie. "Nie z takich tarapatów Polska wychodziła"

- Szalony koniec sezonu. 9 bramek i 4 karne przy Reymonta

- Nowa linia do Mistrzejowic. Trzy firmy powalczą o zamówienie

Gazeta Wyborcza: Miasto chce zwrotu kosztów reformy

Kraków domaga się od rządu zwrotu ok. 4 mln zł, jakie zostały wydane na przygotowanie szkół do reformy. To m.in. koszty urządzenia pracowni chemicznych, fizycznych i biologicznych dla uczniów z klas 7-8 i adaptacja pomieszczeń na potrzeby zwiększonej liczby uczniów. Nie wliczono w to kosztów odpraw dla zwalnianych nauczycieli (kosztowały 1,8 mln zł) ani kosztów zatrudnienia nowych. Taki sposób liczenia przyjęło 12 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Miast Polskich, ponieważ wzięto pod uwagę te wydatki, które łatwo udokumentować, a trudno podważyć.

Dziennik Polski: Niepokój w Chemobudowie

Pracownicy Chemobudowy obawiają się planowanych zmian właścicielskich. Firmę ma przejąć Polski Holding Nieruchomości, co może oznaczać zwolnienia w 500-osobowej załodze. Pracownicy obawiają się, że PHN przejmie majątek Chemobudowy, a potem zrealizuje inwestycje na działkach przy ul. Klimeckiego, pozbawiając Chemobudowę zysków. Prezes Chemobudowy uspokaja, że nie ma podstaw do obaw, a włączenie do PHN będzie nowym impulsem do rozwoju.

Gazeta Krakowska: PiS wygrywa w naszym okręgu

Według sondażu przeprowadzonego dla Polska Press, w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory do Parlamentu Europejskiego. Przewaga jest znacznie większa, niż w skali kraju, gdzie PiS miałby zdobyć tylko o jeden mandat więcej niż Koalicja Europejska. W naszym okręgu partia rządząca zyska według sondażu cztery mandaty, KE – dwa, a Wiosna Roberta Biedronia i Kukiz’15 po jednym. Poparcie rozkłada się następująco: PiS 44,5%, KE – 31,2%, Wiosna – 8,1%, Kukiz’15 – 7%.

comments powered by Disqus