Głos arcybiskupa Grzegorza Rysia w serialu o tajemnicach wawelskiej katedry

Arcybiskup Grzegorz Rys fot. Archidiecezja krakowska/materiały prasowe
W sobotę Polsat Rodzina wyemituje pilotażowy odcinek nowego cyklu dokumentalnego „Sekrety Wawelskiej Katedry”. Wirtualnemedia.pl informują, że narratorem został metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, krakowianin i były biskup pomocniczy naszej archidiecezji.

Polsat przygotował cztery odcinki „Sekretów Wawelskiej Katedry”, który zobaczymy w jesiennej ramówce. Jednak już w sobotę 8 maja wyemitowany zostanie odcinek pilotażowy. Początek w Polsat Rodzina o godzinie 21:20.

Polsat zapowiada, że zobaczymy między innymi niedostępne na co dzień dla zwiedzających przedmioty i dokumenty z katedralnego skarbca i archiwum."Program zaprezentuje również najciekawsze tajemnice katedry, m.in. sprawę św. Stanisława (zagadkę konfliktu między biskupem krakowskim i królem Bolesławem Szczodrym - zakończoną gwałtowną śmiercią duchownego i ucieczką władcy z kraju)" – informuje branżowy serwis wirtualnemedia.pl.

"Nie da się wejść bez drżenia"

Narratorem cyklu został arcybiskup Grzegorz Ryś, który jest historykiem średniowiecza. – Kiedy Karol Wojtyła zostawał metropolitą krakowskim, powiedział, że do tej katedry nie da się wejść bez drżenia. Sam też wiele razy odczuwałem to drżenie. Liczę, że widzowie doświadczą czegoś podobnego – mówi były biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.