Kapitan Wisły i jego fundacja dołożą się do walki z koronawirusem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jakub Błaszczykowski i Fundacja Ludzki Gest przekażą 400 tysięcy złotych na walkę z pandemią koronawirusa.


Sportowcy również starają się wesprzeć zmagania ludzkości z COVID-19. Zlatan Ibrahimović, napastnik AC Milan, rozpoczął w tym tygodniu publiczną zbiórkę na sieć szpitali Humanitas w północnych Włoszech. W tej części Europy jest obecnie najtrudniejsza sytuacja. Codziennie podawane są informacje o tysiącach nowych zakażonych i setkach zgonów.

Szwed wpłacił 100 tysięcy euro, ale celem jest milion. W piątek rano licznik pokazywał ponad 260 tysięcy euro.

„Włochy zawsze dawały mi tak wiele, więc w tej dramatycznej chwili chcę oddać jeszcze więcej temu krajowi, który kocham”, napisał „Ibra” w mediach społecznościowych.

„Wielki test empatii i odpowiedzialności"

Śladem byłego kapitana reprezentacji Szwecji poszedł były kapitan biało-czerwonych. Jakub Błaszczykowski i jego Fundacja Ludzki Gest poinformowali w czwartek, że przekażą 400 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.

„Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności”, podkreśla Kuba na swoim profilu na Facebooku.

Kapitan Wisły Kraków przypomniał również, by nie bagatelizować problemu, zostać w domu oraz dbać o siebie i bliskich stosując się do zaleceń.

Nie lubi mówić o pomaganiu

Błaszczykowski pomaga innym od lat, odwiedza chore dzieci, ale nie lubi błysku fleszy. W reportażu Justyny Szubert-Kotomskiej, który w lipcu ukazał się w programie „Alarm” Telewizji Polskiej, przyznał, że nie lubi mówić o pomocy.

– Kuba charytatywnie niczego nie robi po to, żeby ludzie o tym wiedzieli i żeby mówili, jaki jest dobry. Kiedy był młody, to zawsze powtarzał: jak będę miał pieniądze, to będę pomagał – wspomina jego starszy brat, Dawid.

Dawid Błaszczykowski jest członkiem zarządu Fundacji Ludzki Gest, której fundatorem jest 108-krotny reprezentant Polski. Fundacja zbiera fundusze na leczenie, rehabilitację i pomoc materialną młodych sportowców poprzez organizację koncertów i turniejów. Najgłośniejszy, „Świąteczne granie z Kubą”, od 2016 roku gromadzi byłych i obecnych sportowców, celebrytów i wiernych fanów piłkarza.

comments powered by Disqus