Kolejny krok do rozbudowy Kocmyrzowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił, że szuka chętnych do zaprojektowania części ulicy Kocmyrzowskie. Chodzi o odcinek od ul. Bukszpanowej do granic miasta i dalej w stronę Prusów.

– Projektant będzie musiał przygotować wielobranżową i wielowariantową koncepcję nowej arterii wraz z dokumentacja projektową, potrzebną do uzyskania decyzji ZRID. Oferty w przetargu można składać do 4 października – mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy ZIM.

Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 13 miesięcy na skończenie pracy.

Wspólny projekt

– Ogłoszony przetarg to kolejny krok na drodze do budowy nowoczesnej, bezpiecznej drogi wylotowej z Krakowa w kierunku Proszowic – tłumaczy Machowski.  Projekt pozwoli na uzyskanie pozwoleń na budowę, a następnie wybór wykonawcy zadania, które jest realizowane przy współpracy miasta z województwem.

– Dodajmy, że odcinek pomiędzy węzłem Grębałów a ulicą Bukszpanową wybuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach realizacji drogi ekspresowej S7. Pozostaje jeszcze odcinek między ulica Bulwarową a węzłem Grębałów. Tu ZIM będzie chciał zlecić opracowanie koncepcji wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej – informuje Jan Machowski.