Konsultacje w sprawie Centrum Muzyki. Spotkanie z mieszkańcami w formie online

Centrum Muzyki ma powstać przy ul. Piastowskiej 20. To tutaj działał wcześniej cieszący się popularnością wśród mieszkańców Bezogródek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą sobotę zaplanowano spotkanie online z mieszkańcami w ramach konsultacji dotyczących budowy Centrum Muzyki w Cichym Kąciku.

Według pierwszych planów, spotkanie z mieszkańcami miało zostać zorganizowane w hali Cracovii przy al. Focha 40. Jednak z powodu sytuacji epidemicznej, miasto zachęca krakowian do udziału w konsultacjach online.

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia o godzinie 17.30. Mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w konsultacjach,  muszą zadzwonić pod nr tel. 12 616 19 16 lub wysłać zgłoszenie drogą mailową na adres: centrummuzyki@um.krakow.pl do 15 stycznia (piątek) do godz. 12.00.

Nie Grzegórzki, a Cichy Kącik

Przypomnijmy: wiosną 2020 roku miasto zrezygnowało ze wspólnej inwestycji z województwem i powróciło do koncepcji sprzed lat. Krakowskie Centrum Muzyki ma powstać w Cichym Kąciku, przy ul. Piastowskiej 20.

W grudniu 2020 miasto ogłosiło wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na budowę swojego Centrum Muzyki. Zwyciężył projekt autorstwa biura BE DDJM Architekci sp. z o.o.

W 2021 roku miasto chce podpisać z biurem umowę na wykonanie projektu budowlanego, na podstawie którego zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania.

Więcej >>> Tak ma wyglądać Krakowskie Centrum Muzyki w Cichym Kąciku

Według planów, Centrum Muzyki ma powstać przy Błoniach do 2023 roku. Główna sala koncertowa w budynku przy Błoniach pomieści ok. 1000 osób, natomiast mniejsza sala 300 osób.

Obiekt  będzie siedzibą Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovii i Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, stanie się również m.in. miejscem organizacji festiwali takich jak Opera Rara, Muzyka w Starym Krakowie czy Festiwal Sacrum Profanum.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec
comments powered by Disqus