Koronawirus w krakowskim Instytucie Onkologii

instytut onkologii fot. ŁJ

Na klinice radioterapii w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Garncarskiej wykryto 18 przypadków zakażenia koronawirusem.

– Stwierdziliśmy dodatni test na wirusa SARS-CoV-2 u 15 pacjentów. Zakażenie u większości tych osób przebiega bezobjawowo – informował Paweł Pytel, przedstawiciel centrum onkologicznego.

Pozytywny wynik testu u pierwszego pacjenta stwierdzono 10 września. Test zdecydowano się przeprowadzić z uwagi na wystąpienie gorączki u tej osoby.

– W dalszej kolejności wykonaliśmy testy osobom, które kontaktowały się z zakażonymi. Dodatni wynik testu otrzymaliśmy jeszcze u trzech pracowników instytutu. Obecnie pozostają oni w izolacji domowej. Ponadto 13 osób z personelu medycznego pozostaje na kwarantannie – tłumaczył Pytel.

Klinika radioterapii jest podzielona na trzy tzw. odcinki. Wszyscy zakażeni koronawirusem pozostają na odcinku A. – Przestrzeń ta została odseparowana i zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury sanitarne. Pacjenci są bezpieczni i w większości bezobjawowi – dodał doktor.

Zakażone osoby są sukcesywnie przekazywane do oddziałów zakaźnych w Krakowie bądź izolatoriów. Obecnie na oddziale Instytutu Onkologii znajduje się 7 zakażonych pacjentów. Szpital pracuje w normalnym trybie, pacjenci są przyjmowani na pozostałe oddziały.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto