Ma 18 lat. Teraz grozi mu 8 za to, co policjanci znaleźli w jego mieszkaniu

fot. Małopolska Policja

Policjanci w jednym z mieszkań na terenie Bieżanowa zatrzymali 18-latka posiadającego znaczne ilości narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 1,5 kilograma amfetaminy, 43,7 gramów mefedronu oraz 30,2 gramów marihuany.

Kryminalni w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że w jednym z bloków na terenie Bieżanowa mieszka 18-latek, który posiada znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowuje się do wprowadzenia ich do obrotu.

28 maja funkcjonariusze udali się do mieszkania, w którym miał przebywać mężczyzna podejrzewany o posiadanie zakazanych substancji. Podczas przeszukania policjanci natrafili w pokoju 18-latka na różne narkotyki, zabezpieczyli też nagrzewnicę do opakowań, maszynę liczącą pieniądze oraz wagi do porcjowania białego proszku. Jak się okazało po przebadaniu ujawnionych substancji, było to ponad 1,5 kilograma amfetaminy, 43,7 gramów mefedronu oraz 30,2 gramów marihuany. Natomiast tabletki nieznanego pochodzenia zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych.

Po zakończonych czynnościach mężczyzna został przewieziony do pobliskiego komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu. Dzień później mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz zarzut czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 18-latka dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim