Muzyka w plenerowym wydaniu. Siedem koncertów na letniej scenie NCK

fot. Mat. prasowe Nowohuckiego Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na wakacyjną ucztę muzyczną w plenerowej odsłonie. W ciągu dwóch miesięcy na letniej scenie odbędzie się siedem darmowych koncertów. Pierwszy już 10 lipca.

Dwa miesiące, siedem koncertów, różne muzyczne światy i jedno miejsce. Na plenerowej scenie ustawionej przed Nowohuckim Centrum Kultury jako pierwsi zaprezentują się członkowie Orkiestry Wojskowej w Krakowie pod batutą Majora Dariusza Byliny. Artyści wykonają nie tylko standardy muzyki filmowej i rozrywkowej, ale także utwory patriotyczne.

Jazz, blues i soul

Tydzień później (16 lipca) na krakowian oraz turystów czeka noc pełna jazzu. Na scenie pojawią się: Kaja Karaplios Trio, Nazgul Shukayeva oraz Grażyna Auguścik & Kuba Stankiewicz Trio.

24 lipca odbędzie się koncert Antoniego Krupy, podczas którego publiczność będzie mogła usłyszeć kompozycje z płyty „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” nagranej wspólnie z Jarkiem Śmietaną. Artysta zaprezentuje także covery takich wykonawców jak: Bob Dylan, Leonard Cohen, Ray Charles B.B. King.

Ostatnia niedziela lipca to występ zespołu KRacoustic. Grupa zaprezentuje popularne standardy muzyki jazzowej, bossa nova, soul, blues, tango, piękne walce francuskie oraz utwory Franka Sinatry. Instrumentem wiodącym jest akordeon, który stanowi idealne połączenie z akustyczną gitarą, kontrabasem oraz perkusją.

Swingowa potańcówka, polskie hity i piosenki poetyckie

7 sierpnia Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu Lazy Swing Band, podczas którego będzie można usłyszeć muzykę lat 30. i 40. rodem z amerykańskich ball roomów. Zespół doskonale wpisuje się w stylistykę retro, a jego muzyka przeznaczona jest zarówno do tańca, jak i do kontemplowania nastrojowych chwil.

Sierpień zakończy się koncertami dwóch zespołów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki. Pierwszym z nich jest grupa Czerwono-Czarni. Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów, takich jak „O mnie się nie martw”, „Trzynastego” czy „Jedziemy autostopem”. Ich koncert odbędzie się 20 sierpnia.

Z kolei w ostatnią niedzielę sierpnia zaprezentuje się Wolna Grupa Bukowina. To jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznej i autorskiej. Koncerty rozpoczynają się o godz. 18:00, wstęp wolny. 

comments powered by Disqus