Na Łokietka z rondem czy bez ronda? Spotkanie we wtorek

fot. Agata Wnuk/LoveKraków.pl

Na wtorek 23 stycznia na godzinę 17 zarząd dróg zapowiedział spotkanie informacyjne online dotyczące przebudowy układu drogowego w rejonie zbiegu ulic Poznańskiej i Władysława Łokietka.

Na spotkaniu informacyjnym zaprezentowane zostaną opracowane do tej pory warianty koncepcji. Będzie można zgłosić uwagi i wnioski dotyczące planowanej przebudowy i wypowiedzieć się w sprawie zaproponowanych rozwiązań.

Projektanci przygotowali łącznie cztery warianty inwestycji:

  • wariant I – rondo z układem jednokierunkowym dla wlotu i wylotu ul. Poznańskiej;
  • wariant II – rondo z dopuszczonym ruchem dwukierunkowym na wlocie poza rondem przy zachowaniu wyłącznie relacji prawoskrętnych;
  • wariant III – rondo z zapewnionym ruchem dwukierunkowym na wlocie ul. Poznańskiej (poza rondem). Zrezygnowano z zatok autobusowych;
  • wariant IV – skrzyżowanie niestanowiące ronda z przesuniętymi względem siebie wlotami ulic Poznańskiej i Składowej. Dla ul. Poznańskiej zapewniono wszystkie relacje poprzez wykształcenie dodatkowej powierzchni manewrowej dla pojazdów skręcających w lewo z ul. Łokietka.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Spotkanie

Do spotkania można dołączyć od godziny 17.00, klikając w link do zoom: https://bit.ly/spotkanie-Poznanska. Będzie ono też transmitowane na profilu facebookowym ZDMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza