Na lotnisku w Balicach zatrzymano 34-letnią Albankę. Posługiwała się fałszywymi dokumentami

fot. Straż Graniczna
W Krakowie - Balicach po przylocie z Wielkiej Brytanii funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatelkę Albanii. 34-latka podróżowała z małoletnią córką.

Podczas kontroli legitymowała się podrobionymi na wzór oryginalnych słowackimi paszportami. Dokumenty były wydane na dane obywatelek Słowacji.

Co więcej, okazało się, że Albanki posiadały ważne swoje paszporty. Kobieta została zatrzymana w związku z tym, iż usiłowała przekroczyć granicę RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się w trakcie kontroli granicznej sfałszowanymi dokumentami.

Kara grzywny i nie tylko

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej cudzoziemka przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się odpowiedzialności. Kobietę ukarano grzywną, przepadkiem dowodu rzeczowego oraz obowiązkiem pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemek do powrotu. Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu obywatelki Albanii wraz z małoletnią córką w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, gdzie będą oczekiwać na zakończenie czynności związanych z procedurą związaną z powrotem.