Najpierw wyrzucił narkotyki, później uderzył w słup

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich z nich nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki wyrzucił narkotyki przez okno.

W zeszły wtorek krakowscy policjanci pełniący służbę w rejonie Bieżanowa dostrzegli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie nielegalnych substancji. Postanowili go wylegitymować. Okazało się, że posiada przy sobie marihuanę oraz amfetaminę.

Jak mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, policjanci ustalili, że chwilę wcześniej 30-latek spotkał się z innym mężczyzną, który odjechał z miejsca spotkania pojazdem marki Ford.

– Ponieważ wszystko wskazywało na to, że kierowca Forda również posiada narkotyki, funkcjonariusze natychmiast pojechali w kierunku, w którym tamten odjechał. Kiedy kierowca samochodu zorientował się, że funkcjonariusze chcą go zatrzymać do kontroli, przyśpieszył i zaczął uciekać. W trakcie pościgu policjanci spostrzegli, że mężczyzna na jednym z wiaduktów wyrzucił przez okno samochodu pewien przedmiot. Kilka kilometrów dalej, kierujący fordem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup ogrodzeniowy – podkreśla.

Za kierownicą Forda siedział 34-letni mieszkaniec Krakowa, który podczas zatrzymania był pobudzony i zdenerwowany, a jego bełkotliwa mowa wskazywała, że może być pod wpływem alkoholu, bądź innych środków odurzających.

Funkcjonariusze przeprowadzili badania, które wykazały, że 34-latek kierował pojazdem pod wpływem środka odurzającego oraz był w stanie nietrzeźwości mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci odnaleźli również, a następnie zabezpieczyli wyrzucony przez okno samochodu przedmiot, którym był pojemnik z zawartością amfetaminy i marihuany.

W środę obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zarówno 30-latek, jak i 34-latek odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Starszy z nich odpowie również za udzielanie innej osobie środka odurzającego, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz kierowanie nim po cofnięciu uprawnień. Jeśli wyniki badań krwi potwierdzą, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu bądź narkotyków odpowie on również za to przestępstwo. Grozić mu może wówczas kara do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus