Nowy buspas na ulicy Kamieńskiego. Jest decyzja

Autobus MPK

Nowy buspas będzie miał blisko 800 metrów długości. Ma usprawnić funkcjonowanie komunikacji autobusowej na ulicy Kamieńskiego, w stronę ronda Matecznego - dowiedział się portal LoveKraków.pl.

Na ulicy Kamieńskiego obecnie buspas jest wytyczony od skrzyżowania z ulicą Wielicką aż po wylot z Walerego Sławka. Teraz nowy odcinek będzie przedłużony aż do skrzyżowania z ulicą Puszkarską.

– Pas autobusowy został zatwierdzony pod koniec ubiegłego tygodnia w części, czyli na odcinku od ulicy Sławka do ulicy Puszkarskiej wraz z rozwiązaniami na dolnym poziomie przy wjeździe do Bonarki – mówi Łukasz Gryga, miejski inżynier ruchu.

Zarząd Transportu Publicznego chciał, aby buspas kończył się prawie przy samym rondzie Matecznego. – Nie rezygnujemy z planów pasa autobusowego na tym odcinku. Jednak chcemy, żeby rozwiązanie było bezpieczne, czytelne i możliwe do wyegzekwowania przez służby – podkreśla Łukasz Gryga.

Nowy buspas będzie obowiązywał w godzinach od 6 do 10 oraz od 14 do 18. Zostanie jeszcze wymalowany w grudniu, jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne.

comments powered by Disqus