Od środy zmiany przy szpitalu. Trzy linie wracają na stałe trasy [INFORMATOR]

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Trwa przebudowa układu drogowego w rejonie Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimia. Od 4 stycznia zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy na ul. Marii Orwid, a na swoje stałe trasy wrócą linie autobusowe nr 125, 144 i 204.

Na finiszu są prace związane z rozbudową ul. Jakubowskiego. To drugie z zadań mających na celu poprawę obsługi komunikacyjnej placówek medycznych w Prokocimiu.

Od 4 stycznia, od godzin porannych, zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy na ul. Marii Orwid. Oznacza to, że wjazd i wyjazd ze szpitala uniwersyteckiego będzie możliwy zarówno ul. Jakubowskiego, jaki i ul. Orwid. Na wysokości wjazdu funkcjonować będzie nowo wybudowane rondo.

Nadal nie działać będzie pętla autobusowa „Miejskie Centrum Opieki” – jest ona aktualnie przebudowywana, by docelowo mogła przyjąć więcej pojazdów. Autobusy dojadą do szpitala – będą zawracać na nowym rondzie. Zapewniony będzie także dojazd do placówki opieki paliatywnej, działającej w rejonie pętli.

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych:

- nr 125 – zostanie przywrócona na stałą trasę z uwzględnieniem tymczasowej zmiany lokalizacji przystanków „Miejskie Centrum Opieki”

Przystanki „Miejskie Centrum Opieki” 01 (dla kursów w kierunku pętli „Wydział Farmaceutyczny UJ”) oraz „Miejskie Centrum Opieki” 03 (końcowo-początkowy oraz przelotowy w kierunku „Małego Płaszowa P+R”) zostaną przeniesione do tymczasowej lokalizacji na ul. Jakubowskiego, przed wjazd na rondo, i będą ustawione obok siebie.

- nr 144, 204 – zostaną przywrócone na stałe trasy.

Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim