PO bojkotuje stanowisko w radzie i kończy dotychczasową współpracę z prezydentem Majchrowskim

Donald Tusk fot. Platforma.org/Flickr

Platforma Obywatelska nie wejdzie do koalicji z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Partia nie wystawi również kandydata na wiceprzewodniczącego rady – takie decyzje zostały podjęte podczas czwartkowego posiedzenia zarządu krakowskiej PO.

 – To była długa i burzliwa dyskusja, której przysłuchiwał się nawet wiceprezydent Bogusław Kośmider. Jednak w stosunku do niego nie formułowaliśmy żadnych wytycznych, czy powinien zrezygnować z pracy u boku Jacka Majchrowskiego – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl radny Krakowa z PO, który również jest członkiem zarządu partii.

Członkowie PO podjęli uchwałę, z której wynika, że nie będą zgłaszać kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Ma to związek z poniedziałkowym odwołaniem szefa Rady Dominika Jaśkowca, którego miejsce zajął Rafał Komarewicz z klubu prezydenckiego Przyjazny Kraków.

– Prezydent nie może już na nas liczyć, jak było to do tej pory. Każdą ważniejszą uchwałę będziemy omawiać z prezydentem i dopiero po tym podejmiemy decyzję, jak będziemy głosować w radzie – przekazuje nam osoba z kierownictwa partii.

Z relacji członków PO wynika, że partia powinna zacząć funkcjonować „pod własnym szyldem” i wyróżniać się na tle innych klubów. – Wszyscy negatywnie oceniliśmy działania klubu prezydenckiego, które doprowadziły do odwołania Dominika Jaśkowca – zaznacza radny Krakowa.

Aktualizacja. Szczęsny Filipiak, przewodniczący krakowskiej PO: – Platforma Obywatelska nie wejdzie do koalicji z prezydentem Jackiem Majchrowskim, ale rozpoczynamy rozmowy, które określą jak ma dalej wyglądać nasza współpraca. Nie będziemy zgłaszać kandydata na wiceprzewodniczącego rady do momentu odwołania tej uchwały przez zarząd partii.

comments powered by Disqus