Prawie 400 interwencji strażaków po ostatnich ulewach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Łącznie 388 razy interweniowali od piątku małopolscy strażacy po intensywnych opadach deszczu w naszym regionie. Tylko w niedzielę zaangażowanych było 160 zastępów i około 800 strażaków.

Najwięcej zdarzeń związanych z wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych zanotowali strażacy z powiatu krakowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego.

– Akcje związane były przede wszystkim z udrażnianiem zalanych przepustów, studzienek oraz piwnic a także usuwaniem powalonych drzew oraz konarów, które blokowały przejezdność dróg, bądź stwarzały zagrożenie – czytamy w komunikacie.

– Na szczęście strażacy nie otrzymali informacji, aby ktoś w tych zdarzeniach został ranny. W dniu 22.08.2022 r. w całym województwie obowiązuje ostrzeżenie 2 stopnia dot. burz z gradem – apelujemy o ostrożność – przypominają autorzy.

Prawie osiem godzin trwała interwencja w Ratułowie w powiecie nowotarskim, gdzie woda wylała niszcząc drogę dojazdową do posesji. Zaangażowanych było 31 strażaków. Ponad pięć godzin strażacy pracowali w Michałowicach, gdzie woda zalała ulice Fiołkową, Jutrzenki i Brzozową. Z kolei w Zielonkach na budowie Trasy Wolbromskiej spiętrzona woda zagrażała sąsiadującym budynkom. Strażacy wykonali przekop i wypompowali wodę.